Oblíbený bowling

Možná tomu nebudete věřit, ale bowling je zábavná hra stará 5000 let, která nikdy neomrzí. Páteří sportu se stala bowlingová liga, kde proti sobě soupeří hráči z celého světa. Zahrát si však může úplně každý.

Tato nejpopulárnější hra současné doby má tisíce nadšenců po celém světě, kteří se snaží srazit hozenou koulí deset kuželek postavených do tvaru trojúhelníku, jehož jeden vrchol směřuje k hráčům. Hraje se nejen v halách tomu přizpůsobených, ale také v restauracích, které jsou vybaveny potřebnou dráhou ke hře.

Hráči se snaží vzájemně se porazit a vyhrát. Výhodou této hry je, že se zde neklade žádné fyzické omezení, tudíž ho mohou hrát a vzájemně se přeměřovat jak mladí, tak i starší hráči. Výhodou je napětí při hře a rychlý spád, a to především díky rychlému střídání hráčů, kteří si mohou během hry vzájemně porovnávat své průběžné výsledky a body.

Při hře vás čeká velká legrace, a to už proto, že snaha hodit velkou těžkou kouli a pokusit se s ní srazit všechny kuželky najednou není vůbec jednoduché a často se vám nepovede ani pokus kouli dostat na dráhu, jak s ní mnozí z nás zápasí. Standardní koule pro bowling se třemi otvory správně držíme dvěma vsunutými prsty a palcem ruky.

Prsty by měly být do otvorů ponořeny až po druhý kloub, palec pak celý. Vrchní prsty leží volně přes vršek koule a dlaň by se měla volně dotýkat povrchu koule. Čas od času je však možné vidět opravdu zvláštní držení koule, a to těmi, kteří ji jednou rukou neudrží. Ti ji jednoduše chytnou oběma rukama a prostě hodí, aby se koule dokutálela až ke kuželkám….

Takto to ale nezkoušejte, otvory jsou tam právě pro správné držení koule.
Hlavním cílem je srazit co nejvíce kuželek při většině hodů, dalším cílem pak je vyhrát díky vylepšené fyzické technice a strategie i přesnosti. Vaše dovednost zde bude dobře zkoušena. Důležitou roli pro vaši výhru má i rychlost, váha, úhel i dráha pohybu koule, která musí bát správně namířená na cíl.

Tato hra je bezpečná, pohodlná a velmi zábavná, takže pokud se i vy rozhodnete, že si půjdete bowling zahrát, uvidíte, že se budete báječně bavit.