Přes noc milionářem

Byť je to dost lákavé heslo, bohužel jsme dospěli. A pokud denně nesázíte, víte, že taková věc Vás potká stejně pravděpodobně, jako že poletíte na měsíc. Přesto to není nereálné. Díky moderním technologiím je to dostupné nejen pro filmové hrdiny nebo velké businessmany.

Díky internetu můžeme v dnešní době opravdu skoro cokoliv. Například vzdělávat se na dálku, cestovat a přesto zůstat s rodinou, dívat se na množství filmů a mnoho dalšího. Stejně tak můžeme on-line obchodovat. Takovýto druh obchodování není zrovna tradiční záležitostí. Proto je dobré si zachovat několik důležitých pravidel.

1)      Pravidelnost
Je důležité, aby se člověk touto činností zabýval pravidelně. Nejen že získává praxí, ale hlavní je, alespoň ze začátku, se nespoléhat pouze na svojí intuici. Nakupovat investice je dobré, když mají cenu nejnižší, a prodávat zase když cena roste. Nečekejte do posledního. Nevyplatí se to. Dnes už Vám k tomu stačí mít připojení k internetu a počítač. Půl hodinky denně Vám pomůže se zorientovat. Pokud jste se rozhodli obchodovat sami za sebe, tak samozřejmě to bude chtít i více času.

2)      Samostatnost
Rozhodně se v první fázi nedoporučuje jít do toho bezhlavě a pouze sami za sebe. Budete muset vynaložit nemalé prostředky k založení obchodního účtu. A také je to o dost náročnější na čas. Měli byste sledovat situaci na trhu, výroční zprávy, informace o firmách a mnoho dalšího. Navíc pokud budete obchodovat zprostředkovaně přes nějakou tomu odpovídající firmu, najdete i pomocníka a rádce, který Vám s tím pomůže. Nebo můžete pro začátek vyzkoušet obchodování v demo verzích, které firmy nabízejí.

3)      Investice
Pokud se rozhodnete jít do burzy on-line, rozhodně se vyplatí mít předem finanční rezervu. Nejen z toho důvodu, že se na burze obchoduje převážně v amerických dolarech, ale i proto, že své ztráty hradíte sami. Také je správné neinvestovat vše na jednoho „koně“. I kdybychom měli zaručený tip, že vše vyhraje. Je dobré si předem stanovit, kolik z dané investice chcete reálně vydělat a potom sledovat. Jakmile se dotyčná položka vyšplhá na Vámi potřebnou cenu, tak ji prodat. I kdyby potom cena dále rostla, nelitujte toho. Dosáhli jste svého cíle a to je účel. Dobré je také investovat do různých odvětví.

Burza není legrace a pro lidi, kteří nemají disciplínu, nebo peníze na zbyt to není zrovna vhodná volba. Byť na sociálních sítích dokážete být on-line pořád, toto je něco jiného. Zde se musíte soustředit, zaznamenávat postupy, studovat a vyhodnocovat. A v neposlední řadě také vytvářet strategie a umět se poučit z vlastních chyb. Pokud jste se i přesto rozhodli se pořádně obout do možnosti světa on-line, naučte se pořádně anglicky. Není to na škodu. Veškeré formality se totiž řeší v angličtině.