Zvířata v hledáčku fotoaparátu vydělávají i miliony

Máte doma zvířátko? Pokud ano, určitě se občas rozplýváte nad jeho roztomilostí. Možná i rádi ukazujete jeho fotky svým přátelům, nebo rodině, a máte nevysvětlitelnou chuť podělit se o roztomilost vašeho mazlíčka s celým světem. Normální člověk přidá sem tam nějakou fotku na Facebook a to ho uspokojí – ale pak jsou tu lidé, kteří se rozhodli zvýšit laťku. Založili totiž svým mazlíčkům Instagramové účty!
smutný francouzský buldoček
Jiffpom
Asi nejznámější Instagramový mazel. Je to malý psík rasy pomeranian, který vypadá skoro jako kdyby byl plyšový – a svým vzhledem si získal neskutečnou popularitu. Možná tomu nebudete věřit, ale na Instagramu ho sleduje již více než devět miliónů uživatelů! Stala se z něj hvězda takové úrovně, že i světové celebrity se s ním chtějí setkat, a dokonce byl povýšen na „psího herce,“ když si zahrál ve videoklipu Katy Perry „Dark horse“.
Jiffpom ale nedrží světové prvenství v popularitě pomeranianů – na prvním místě je Boo, internetová senzace s téměř 18 milióny odběratelů na Facebooku. Bohužel, v únoru tohoto roku Boo zemřel.
RealGrumpyCat
Na druhém místě našeho žebříčku se ocitl kocour jménem Tardar Sauce, kterého zná celý internet pod názvem „Grumpy Cat“. V českém překladu jeho přezdívka znamená doslova „Naštvaná kočka“ – a celkem výstižně popisuje jeho vzhled. Mohl se pyšnit dvěma miliony fanoušků na instagramu a osmi na facebooku. Zatímco Jiffpom byl znám spíše svojí roztomilostí, Tardar byl ztělesněním naštvanosti. Tedy pouze na obrázku. Ve skutečnosti byl velmi hravý a přátelský. Bohužel ve svých sedmi letech zemřel, ale jeho sláva přetrvala do dnes. Tento rok bylo dokonce oznámeno, že bude vytvořena jeho vosková socha a umístěna do muzea voskových figurín Madame Tussaud v Londýně.
přihlášení do Instagramu
Juniperthefoxx
Do třetice všeho dobrého – nejen kočky a psi se mohou stát internetovými celebritami. Lišku Juniper, sleduje 3 miliony lidí. Toto zvíře, chované v domácnosti, má titul „nejšťastnější lišky světa“, díky svému permanentně usměvavému výrazu.
Trend, který je zároveň bláznivý i skvělý se pomalu šíří po celém světě. Tak co, založíte svému mazlíčkovi taky Instagram?