YouTube vám objasní, jak vyčistit nerezové nádobí


Možná, že následující řádky vám připomenou situaci, která se odehrála ve vaší kuchyni.

Představte si, že jste si právě zakoupili nerezovou pánev. Opravdu kvalitní výrobek, o němž víte, že má speciální anti adhezní povrch, a že se vyplatí o ni pečovat s láskou a s pochopením. Pánev jste „vypálili“ a začali na ní smažit třeba bramboráky nebo palačinky. Skutečně se osvědčila, nezklamala vás a ani bramborák, ani palačinka se nepřipálily a vaše rodina měla z pokrmů skutečný požitek.

video na YouTube

Jenže při rozehřívání pánve se při vyšší teplotě na vnitřní straně na stěnách usadila vrstva spáleniny, která se ještě zvětšila v průběhu smažení na vyšší vrstvě tuku. Bohužel pro nerezové nádobí poměrně běžný jev, kterému se dá někdy stěží zabránit. Co s tím? Pánev vypadá po prvním dnu, jako kdybyste ji vyhrabali někde na skládce.

Naštěstí existuje pomoc, a tu naleznete na sociálních sítích, zejména na YouTube. Právě zde se totiž někteří lidé pochlubili podobnou zkušeností, a radí vám, abyste odložili všechny abrazivní mycí prostředky, louhy a silné kyseliny, a sáhli po docela obyčejné prací sodě.

nerezové nádobí

Hydrogenuhličitan sodný neboli sodu, nasypete do pánve cca v množství 100 gramů, zalijete vodou a vodu se sodou přivedete v pánvi do varu. Necháte takto povařit asi 5 minut a poté poměrně snadno zbytky nečistot setřete kuchyňskou houbičkou.

Video si stáhněte

Některá instruktážní videa, která se zabývají čištěním nesnadno odstranitelných nečistot v domácnosti, si stáhněte YouTube video downloaderem. Mohou se pak hodit nejen vám, jako připomínka dávno zapomenutých triků, ale i dalším lidem – vaší rodině, přátelům a známým. Stahování videa je žádoucí i proto, že jeho majitel jej může kdykoli ze sociálních sítí smazat. Týká se to samozřejmě nejen domácích prací, ale jakéhokoli příspěvku na veškerá témata, která sociální sítě umožňují sdílet..