Vyplatí se americká hypotéka?

Americká hypotéka je beze sporu velmi zajímavý úvěrový produkt, o který se každoročně zajímá tisíce Čechů. Nyní ho nabízí naráz hned několik bankovních i nebankovních poskytovatelů půjček, přesto se žadateli vyplatí jen v určitých případech.

Mnoho lidí si klasickou hypotéku na bydlení a tu americkou často pletou, přitom se jedná o dva diametrálně rozdílné produkty, i když název hovoří jinak. Jak si tedy vyřídit co nejvýhodnější hypotéku a na co si dát v bance pozor?

podpis smlouvy

I když v současné době je na trhu přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta, podmínky pro získání hypotečního úvěru se neustále zpřísňují. Může za to hlavně složitá legislativa a novela zákona o spotřebitelských úvěrech z prosince 2016. Hypotéka byla v minulosti velmi dostupný produkt většiny bank, to se ale v posledních letech mění.

Účel úvěru

Zatímco běžný hypoteční úvěr na bydlení je ryze účelový produkt, americká hypotéka je v tomto pohledu o poznání benevolentnější. Úvěr na bydlení může být čerpán jen za účelem, který upravuje samotný věřitel. Ve většině případů je to za účelem pořízení vlastního bydlení, rekonstrukce nebo koupě nemovitosti. Velmi oblíbeným produktem je i hypotéka na pozemek https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/.Veškeré výdaje spojené s čerpáním účelového úvěru je zapotřebí doložit pomocí dokumentů.

U americké hypotéky veškeré papírování odpadá, není potřeba dokládat, za jakým účelem byly peníze z úvěru čerpány. Mnoho lidí volí tento úvěr na vyšší výdaje, které není vhodné financovat ze spotřebitelských úvěrů.

Úroková sazba

výše úroku

Druhým rozdílem mezi těmito dvěma hypotečními úvěry je úroková sazba. Zatímco hypoteční úvěr na bydlení nabízí banky s velmi výhodnou úrokovou sazbou kolem 1,5%, americká hypotéka je na tom už o něco hůře, zde se pohybuje roční úroková sazba kolem 3%.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup