Skin care tipy, které musíte vyzkoušet


Naše pleť totiž potřebuje mnoho péče, abychom ji udrželi v dobrém stavu. Bez pravidelné péče bude docházet k problémům, jako je předčasné stárnutí, suchá místa na kůži, vrásky, akné nebo ucpané póry.

Každá žena si postupně najde svou kosmetickou rutinu, která jí bude vyhovovat. Ale možná vám pomůže k lepšímu stavu pleti to, když do své rutiny zahrnete některý z našich skin care tipů.

SPF

Nepoužíváte opalovací krém s SPF? Velká chyba! SPF vás chrání před poraněním od slunce, ale nezapomeňte, že slunce může vaši kůži poranit i v případě, pokud nejsou velká horka. Vystavování pleti slunečnímu záření bez použití ochrany může vést k předčasnému stárnutí pleti, tvorbě vrásek a pigmentovým skvrnám.

spf

Vrstvěte správně produkty

U skin care je důležité i správné vrstvení produktů. Vždy musíte začínat od těch, které mají nejtekutější formu až po ty, které mají nejvíc hutnou konzistenci. To znamená, že začnete tonerem, který je ve většině případů velmi vodový, séra vrstvíte také od nejvíc tekutého po ty, které jsou o něco krémovější, a nakonec aplikujete krém.

Kolagen

Tajným tipem pro dobrý stav vaší pleti může být kolagen. Není divu, že tolik žen ho pravidelně a denně užívá. Kolagen je totiž zodpovědný za elasticitu a pružnost vaší pokožky. Jeho dostatečné dávky vám pomůžou udržet si pleť mladistvou a bez vrásek. Tabletka živého kolagenu denně může s vaší pletí udělat zázraky.

kůže

Exfoliace

Exfoliace je jednou z nejdůležitějších částí vaší večerní rutiny. Chemické exfolianty jsou k pleti šetrnější než fyzické, jako třeba peeling z různých zrn, a jsou také účinnější. Pro exfoliaci používejte AHA a BHA kyseliny, jako kyselinu mléčnou, kyselinu mandlovou, kyselinu glykolovou nebo kyselinu salicylovou. Ze začátku začínejte s těmi nejnižšími koncentracemi a postupně se propracujte k těm vyšším koncentracím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup