Serpentinit – minerál s tajemným názvem

Jedete na vodu? Vezměte s sebou serpentinit

Chystáte se na vodáckou výpravu a balíte věci, které budete ukládat do lodního vaku? Pak si přibalte i serpentinit. Není to zrovna z důvodu, aby se vám neudělalo nevolno při jízdě v horských serpentinách, když míříte k hornímu toku Vltavy, i když možná vám tento zajímavý a rozhodně nevšední kámen proti nevolnostem vypomůže.

serpentin

Je to totiž velice zvláštní nerost zelené barvy, který zklidňuje mysl a zároveň ji probouzí k aktivní činnosti. Je vhodným společníkem v přírodě, kde vám připomene sounáležitost se všemi živými tvory, a popostrčí vás k sobě samému, abyste lépe poznávali smysl života a odhazovali ty nesmysly současné civilizace, jejíž početnější část je příliš materialisticky zaměřena. Serpentinit u lidí, kteří se otevírají poznání a více naslouchají svému vnitřnímu hlasu, probouzí touhu po přirozeném životě bez konfliktů, hádek, nedorozumění, závisti a nenávisti, je to kámen, který bychom mohli doporučit nosit každému válečníkovi, aby si uvědomil, že žádná válka nikdy nic nevyřešila.

A proč mít serpentinit zrovna s sebou na vodě? Říká se o něm, že vás jemně posouvá k převzetí odpovědnosti za své myšlení i jednání, a vodáci jsou lidé, kteří tu mohou tuto vlastnost snadno natrénovat, protože při plavbě dochází k mnoha situacím, kdy se musíte rychle rozhodovat, kdy musíte pomáhat ostatním ve skupině, a kdy na vašich schopnostech mnohdy závisí úspěch celé akce a v některých situacích i život.

náramek serpetin

Serpentinit je také velmi dekorativní, můžete jej (nejen) jako vodáci mít zavěšený na krku, můžete jej mít na zápěstí v podobě náramku a hodí se dokonce i navlečený v podobě korálků těsně nad kotníkem. Serpentinit nad kotníkem mohou nosit i muži, protože pomáhá dobře uzemňovat a při plavbě lodí jej máte stále ve výhledu před sebou. A nad ženským kotníkem působí velice sexy, zejména v kombinaci s růženínem a sodalitem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup