Jak docílit moderního designu kanceláře?

Toužíte po designu kanceláře, ve které se bude vašim zaměstnancům dobře pracovat a zároveň to bude místo, které nabídne firemní prostor pro setkávání s obchodními partnery? Není nic neobvyklého, že většina firem touží po reprezentativních interiérech kanceláří a proto se velmi často rozhodne pro spolupráci designových studií, které mají s návrhy kanceláří dlouholetou zkušenost. Jaké jsou hlavní aspekty, které je zapotřebí splnit při návrzích kanceláře?

Design interiéru

  • Dostatek prostoru i přísun denního osvětlení

Kvalita pracovního prostředí se do velké míry odvíjí od světelných a prostorových podmínek konkrétního prostoru. Velmi oblíbenou variantou kanceláří je tzv. open space, který je rozdělen do menších bloků za pomoci modulového kancelářského nábytku. Takto řešený prostor má jistě mnoho výhod, pokud tedy zrovna nepatříte mezi introverty.

Nábytek by měl být rozmístěn tak, aby poskytl dostatek přirozeného světla co možná největšímu počtu zaměstnanců, pokud ne rovnou všem. Většina zaměstnanců tráví více než 90% v interiéru kanceláře. Ta by jim měla poskytnout dostatek přirozeného osvětlení, které má dopomoci k lepší soustředěnosti a vyšší pracovní výkonosti. Bez přirozeného osvětlení naše tělo začne vytvářet větší množství melatoninu, který má za následek ospalost. Nedostatek světla může mít také vliv na náladu zaměstnance, jeho psychické rozpoložení, či dokonce zdravotní stav.

Zasedací místnost

  • Odpočinková zóna

Je prokázáno, že zaměstnanci dosahují lepších výkonů za předpokladu, že jsou odpočatí. Krom toho jistě zaměstnanci ocení i dostatek prostoru. Příliš stísněné pracovní místo asi nebude motivace k těm nejlepším pracovním výkonům. Pokud do vás neustále někdo při průchodu naráží, jistě postupně vaše trpělivost bude ztrácet na síle. Interiéry kanceláří navíc budou působit útulnějším dojmem, pokud v nich bude umístěno dostatečné množství zeleně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup