Plesová sezóna začíná

Plesy jsou významnou událostí v roce. Je jim vyhrazen speciální čas, a proto jsou také vzácné. Konají se snad v každé malé obci v republice, ale také ve velkých městech, kde jsou plesy reprezentační, honosné a nedostane se na ně každý. U nás jsou nejznámější Plesy v Opeře, ať už je to slavný pražský, nebo brněnský. Sejde se na nich česká i zahraniční smetánka a vstupenky šplhají do závratných výšin. K vidění jsou krásné róby, hraje skvělá hudba, tančí se, popíjí a konzumují se vybrané lahůdky.
maškarní ples
Ve větších městech jsou často pořádány reprezentační plesy. I zde se sejdou vlivní a slavní lidé z celého okolí, zábavu obstarává vesměs známý moderátor a k tanci a poslechu hrají slavní umělci.
Úžasnou atmosféru mají také plesy pořádané nejrůznějšími spolky a organizacemi. Ať už je to myslivecký, hasičský, sokolský nebo fotbalový ples, nikdy není o dobrou zábavu nouze. Na malých vesnicích se tak sejdou sousedé a přátelé a dobře se pobaví.
plesové šaty
Plesy jsou však také pořádány školami, nejrůznějšími organizacemi, nebo velkými firmami. Plesat chce prostě každý a událost je to bezesporu velká, ať už se jedná o malou vesnici či velké město. Každá žena se ráda blýskne v nových šatech, zajde si ke kadeřníkovi a nechá si udělat dokonalý make-up. Muži jsou naopak rádi, když se po úvodních oficialitách nálada trochu uvolní a oni mohou odložit sako od obleku.
Zvláštní skupinou jsou plesy maškarní. Kdo by si myslel, že patří pouze mezi děti do mateřské nebo základní školy, pak se velmi mýlí. Maškarní plesy baví a přitahují i v současné době velké množství návštěvníků. Schovat se za škraboškou znamená velkou výzvu a někdy i výhodu v tom, že když se stane nějaký trapas, nemusí být vždy odhaleno, kdo jej způsobil.
taneční sál
K plesům bezesporu patří také dobré jídlo a pití, tanec a samozřejmě zábava. Na správném plese nesmí chybět předtančení, ale také nejrůznější zábavná a umělecká vystoupení, která mají plesající hosty ještě více zabavit. Vrcholem je pak samozřejmě tombola.
Od prestiže plesu se odvíjí také ceny v tombole. U těch nejhonosnějších jsou to kupříkladu zahraniční zájezdy, wellness pobyty, elektronika a jiné. Na mysliveckém plese je pak často hlavní cenou střelený divočák, bažant nebo zajíc. U zahrádkářů se pak mo