Nepodceňujte zlato


Ani v dobách, kdy je situace na trhu příznivá, nejsou finanční prostředky, tedy peníze, naprosto dokonalé. I v těch nejpříznivějších dobách totiž existuje přinejmenším mizivá inflace, jež nenápadně znehodnocuje měnu. A ten, do si dá tu práci a sleduje to, zjistí, že si za peníze, jež vlastní, může koupit stále méně.
A když se pak stav trhu zhorší, když vznikne z nějakého důvodu pnutí, stávají se peníze ještě daleko nejistějším produktem. A ten, kdo je má, riskuje, že pozbude klidně i nemalou část jejich reálné hodnoty, a to klidně i v pouhém krátkém časovém horizontu.

zlaté cihly

A protože je dnes situace ovlivněna opatřeními souvisejícími s koronavirovou pandemií, mnohé se komplikuje a každý, kdo má peníze, je do jisté míry poškozen. A je otázkou, kdy tento neblahý trvající proces skončí.
Ovšem určitá část movitějších lidí zůstává v klidu. A to ti, kdo si opatřili namísto hotovosti zlatou rezervu. Na rozdíl od peněz je totiž cena zlata vždy jistá, tou nemohou svévolně manipulovat ani politici, ani centrální banky.
Čím je měna níže, tím více peněz lze za takové zlato, mince či slitky, získat. A proto se ti, kdo zlato mají, nemusí žádné krize nějak extra obávat. Mají svou v kovu ukrytou hodnotu, a pokud snad někdy peníze potřebují, mohou tento svůj drahý kov kdykoliv jednoduše zase prodat za tržní cenu.

tři destičky

A proto lze dnes každému doporučit, aby neschraňoval peníze a sázel raději právě na investice do zlata. Protože ten, kdo ho má, nelituje. I kdyby se totiž mocní tohoto světa postavili na hlavu, o nezpochybnitelnou hodnotu této komodity nikoho připravit nedokážou. Dnes stejně jako v minulosti i budoucnosti.
A chcete-li mít tedy své jisté, obraťte se na profesionály. A podle svých potřeb si zlato kupte nebo prodejte. Ať ho totiž máte sebevíc, nikdy vám nehrozí krach. Na rozdíl od těch, kdo mají jen peníze.