Čokoláda a její využití

Čokoláda má řadu pozitivních účinků na naše tělo, což je i vědecky dokázáno. Musí se však jednat o kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaových bobů, které obsahují řadu prospěšných látek, například hořčík, železo či zinek.

Čokoláda by měla být minimálně 70%. Neměla by obsahovat laktózu, sušenou syrovátku, kakaový prášek, emulgátory, vanilin ani mléko. Zapomeňte tak na mléčné čokolády plné cukru a jiných sladidel. Čokoláda má účinky jak „zevnitř“ tak i „zvenčí“. Pokud čokoládu konzumujeme, nemělo by to být ve velkém množství, doporučuje se maximálně 50g za den.

Účinky čokolády na zdraví:
– antistresové účinky – v čokoládě jsou také některé látky (serotonin, dopamin a další), které přímo ovlivňují náš psychický stav, konzumace čokolády ovlivňuje funkci našeho mozku, zvyšuje hladinu hormonů, které způsobují uvolnění a pocit štěstí, čokoláda nám také dodá sílu a energii.
– krevní oběh – konzumace čokolády snižuje krevní tlak a také riziko infarktu, dále také snižuje srážlivost krve a zvyšuje prokrvení těla
– nervová soustava – čokoláda vás probere z únavy a nastartuje, to hlavně díky účinným látkám – teobrominu a kofeinu, jen kousek čokolády vás probere až na tři hodiny a zlepší váš výkon
– pokožka – kakaové máslo má pozitivní účinky na naši pokožku, hydratuje ji a odstraní začervenalá místa, obsahuje také látky, které pomáhají v boji proti celulitidě, vráskám či striím, pleť krásně vypne, protože je ale velmi tuhé, je potřeba ho rozpustit ve vodní lázni.
– sexuální aktivita – čokoláda má afrodiziakální účinky a také pozitivně ovlivňuje sexuální aktivitu a vede k zintenzivnění sexuálních zážitků.
Můžete si také dopřát čokoládové masáže. Čokoláda uvolňuje svaly a působí proti bolesti, zejména při bolestech hlavy a zad, dále také pomáhá udržovat tělesnou teplotu, čokoládová masáž tak pokožku vyživí, změkčí a vyčistí. Čokoláda má hlavně relaxační účinky.