Vyberte si bazén přesně podle svého gusta – Vyhovovat může dětem i dospělým!


V bazénu se vyřádí děti i dospělí, mít tedy svůj bazén na zahradě je výhodné opravdu pro všechny. Jaký bazén vybrat? Každý si může najít to své.

Vyberte si bazén přesně podle svého gusta – Vyhovovat může dětem i dospělým!

Vlastní bazén na zahradě zejména během léta prostě ocení úplně všichni. Děti milují vodu, dospělí také. Při výběru bazénu je třeba promyslet i to, zda bude bazén sloužit výhradně k osvěžení a vodním hrátkám nebo by měl posloužit i na plavání. Velké plavecké bazény jsou skvělé, je však potřeba mít na ně místo, samozřejmě jde i o větší investici. Dříve měli ale bazény na svých zahradách jen ti movitější, dnes je nabídka taková, že svůj vlastní bazén může mít každý. Jaký si vyberete vy?

vstup do bazénu

Bazény pro děti i dospělé

Výběr vhodného bazénu může být trošku oříšek. Pro malé děti je vhodné vybrat bazének malý, nepříliš hluboký a nejlépe nezapuštěný do země, aby dítě nemohlo při volném pohybu po zahradě do vody spadnout. Zapuštěné bazény jsou větší, hlubší a elegantnější, hodí se pro plavce, avšak je jen na vás, jakou hloubku budete požadovat. Oválný bazén bazenygluc.cz je specifický svým tvarem a vhodný pro plavce, na zahradě se bude jistě báječně vyjímat. Kulaté bazény jsou menší, nepříliš vhodné pro plavání, avšak jsou skvělé pro děti, pro jejich vodní hrátky a osvěžení celé rodiny. Hranaté bazény jsou svým tvarem typické a asi nejznámější.

nafukovací kruh v bazénu

Promyslete i umístění bazénu

Velkou roli hraje i umístění bazénu. Bazény nadzemní potřebují pevnou a rovnou plochu, je tedy potřeba najít místo, které bude ideální a nebude nijak z kopce. Zapuštěné bazény do země ale mohou být i nerovném povrchu, při instalaci bazénu se všechny nedokonalosti dají vyřešit. Bazén by nikdy neměl stát blízko stromů, aby se eliminovalo riziko, že do bazénu bude padat neustále nepořádek, i když čištění bazénu je nutností vždy. Zvažte i to, zda je možné bazén umístit na místo, kde bude většinu dne stín nebo polostín. Mnohdy je to praktičtější zejména pro děti. U větších bazénů je dobré popřemýšlet i nad zastřešením bazénu. Každý bazén by se pak měl chránit v době, kdy se v něm nikdo nekoupe alespoň ochrannou plachtou.