Užijte si grilovací sezónu na balkóně!

Nemusíte si hned představovat velký gril, který složitě vytahujete na váš balkón. Ani se nemusíte bát, že byste kouřem od zapalování ohně obtěžovali vaše sousedy. Dnešní trh totiž nabízí nejrůznější grilovací vymoženosti. Můžete si pořídit malý profesionální gril. Dokonce existuje i přenosný gril a nemusíte se tak omezovat vašim balkónem. Vhodnou variantou je také kontaktní gril, který můžete používat přímo ve vaší kuchyni. Prozkoumejte nabídku na internetu nebo zajděte do specializované prodejny. Variantou je také festival na toto téma. Co se týče výběru, záleží pouze na vás a vašich kritériích. Pak už si budete vychutnávat výsledné pochoutky.
 grilované kotlety
·         Aby ale bylo vaše grilování perfektní, myslete na přizpůsobení vašeho balkónu na tuto činnost ještě před sezónou. Často totiž používáte čerstvé bylinky a není nic lepšího než si pokrm dochutit přímo čerstvou bazalkou, kterou si sami pěstujete v květináči. Vybavte se tak zásobou bylinek, které máte rádi, ať to grilování stojí za to. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte i nejrůznější dipy, které si ochutíte právě bylinkami.

Nabídka je široká, nejen klasické byliny, které znáte, ale také vyšlechtěné odrůdy oregana s citronovým nádech nebo čokoládová máta apod. Právě tyto netradiční kombinace udělají vaše grilování nezapomenutelným.
 špízy na grilu
·         Zpestřením může být taky domácí zelenina, kterou si také můžete vypěstovat přímo doma. Nasaďte si různé druhy cherry rajčat a pak si z nich udělejte salát ke steaku. Uvidíte, že tak vaše grilování dostane jiný rozměr. Pokud máte dostatek prostoru, nelimitujte se. Vypěstujte si lilky a papriky, které můžete dát rovnou na gril.
 
Zní to banálně, ale kdo ve vašem okolí opravdu pečlivě myslí na grilovací sezónu? Vyzkoušejte si jeden rok takto připravit a sami pak uvidíte, jak je příjemné si vychutnat skvělou večeři u zapadajícího slunce.