Rekvalifikační kurzy

Pracovali jste dvacet let v jedné firmě a dostali jste vyhazov? Tak to je rozhodně velmi nepříjemné. Čeká Vás martyrium rozesílání životopisů, neúspěšných pracovních pohovorů a velmi bolestné životní bilance v duchu „já už za nic nestojím.“ Ztratit zaměstnání patří mezi nejvíce stresující události v lidském životě. Přináší existenční krizi i osobní krizi.
Ztrátu zaměstnání člověk snáší tím hůř, čím je starší. V určitém věku se dostává do období, kdy je v podstatě nezaměstnatelný.

Jak se tomu postavit? Možná otázka stojí i takto. Jak tomu předejít?
Mnoho lidí totiž žije ve své zdánlivé pohodě a neuvědomují si, jak velmi je důležité celoživotní vzdělávání a tím rozhodně nemyslíme jen to akademické. Kdo podceňuje osobní rozvoj, ten se pak mnohem hůř dokáže aklimatizovat na životní změny.

A nyní se vraťme k otázce první. Jak se tomu postavit?
Jedním ze způsobů řešení nepochybně je rekvalifikace. Mnoho lidí se velmi obává toho změnit z gruntu profesi, ale často je to jediný způsob, jak získat nové zaměstnání.
 

Nechte to zaplatit Úřadem práce

Samozřejmě mnoho lidí namítne, že rekvalifikace něco stojí, ale je celá řada rekvalifikačních kurzů, které hraní Úřad práce. Na některých místech Vám tuto možnost nabídnou jaksi sami, někde musíte být asertivní a musíte sami projevit zájem a o kurz si doslova říci.

Nabídka kurzů je velmi bohatá, proto zvažujte, v jakém oboru je reálné najít si práci. Na druhou stranu si položte upřímně otázku, zda jste schopni tu či onu práci vykonávat. Člověk sice musí někdy vzít zavděk prací, která ho nebaví, ale jsou určité profese, které jsou pro nás třeba nepředstavitelné.

Je celá řada profesí, kde je velký podstav a proto rozhodně není důvod si zoufat.Nejhorší ze všeho je, když si lidé začnou říkat, že jsou příliš staří a propadnou beznaději. Tento stav rozhodně nesmíte nikdy dovolit.