Když je do kapsy hluboko pomůže Selvintech


Zažil to dnes téměř každý – žijeme poklidný život v zajetých kolejích, vyskakovat si příliš nemůžeme, přesto ale nežijeme, jak se říká, přímo z ruky do huby. Pak ale přijde nečekaný životní kotrmelec a během chvilky je všechno jinak.
To se také stalo mně. Najednou jsem se ocitla sama se dvěma malými dětmi, náš rodinný rozpočet představoval rodičovský příspěvek a alimenty, které někdy přišly, jindy ne. Stát nás na holičkách naštěstí nenechal, nicméně žít ze sociálních dávek není zrovna můj styl. Proto jsem pídila po jakékoliv pracovní příležitosti, která se člověku s takto omezenými možnostmi nabízí. Mladší dceři nebyl ani jeden rok, nástup do zaměstnání tedy nepřipadal v úvahu, na příležitostné nárazové brigády se zase nedalo spoléhat, protože nepředstavovaly pravidelný příjem.

Domácí práce jako jedno z východisek

Prohledávala jsem internet i nabídky ÚP, abych si našla nějakou práci na doma, kterou bych mohla dělat, když děti odpoledne spí, když je večer chvilka klidu, nebo když je kamarádka vezme na odpoledne do parku. Zjistila jsem, že internet se nabídkami domácí práce jen hemží, seriózní nabídky přivýdělku to však určitě nejsou. Někde chtějí zálohu „na materiál“, jinde nabízejí jakýsi „katalog s nabídkami“, který samozřejmě taky není zadarmo. Proto jsem nijak nedoufala, ani když jsem narazila na .

Důležité je to nevzdat

Na první pohled to vypadalo jako další z nabídek, kdy se vás někdo pokusí namotat a následně podvést. Bylo to ale jinak. Kontaktovala jsem společnost Selvintech, domluvila se s paní jednatelkou, zkusila jsem to, a ejhle! Měla jsem pochybnosti, ty se ale během výroby prvních několika ozdob rozplynuly. Manuálně zručná jsem byla vždycky, práce mi začala jít od ruky. Finančně to pravda není zrovna hitparáda, ale jsou to peníze, které jsem nedostala, ale vydělala si je sama!