K ošetření vody v bazénu můžete použít i sůl

O vodu v bazénu lze pečovat různými způsoby. A to se týká nejen různých způsobů filtrace bazénové vody, ale také možností, jak vodu v nádrži vhodně chemicky ošetřit proti růstu nežádoucích mikroorganismů. K tomuto účelu je na trhu s bazénovou chemií přirozeně k dispozici celá škála přípravků, ze kterých si každý jistě vybere ten pravý, jaký mu bude nejvíce vyhovovat. Nicméně je zde ještě jeden zajímavý způsob, který si získává stále více příznivců. K tomu, abyste jako aktivní látku v nádrži sloužící k boji proti růstu sinic a řas mohli využít chlór, nemusíte sázet pouze na chlorovou chemii. Stejně tak dobře vám může posloužit kvalitní bazénová sůl, ze které se při elektrolýze uvolňuje aktivní chlór do bazénové vody.

skok do vody

Pokud vás možnost ošetření bazénové vody solí zaujme, je nezbytné, abyste svou bazénovou technologii doplnili o salinizační jednotku, ve které bude elektrolýza chloridu sodného probíhat. Za druhé je pak potřeba pravidelně v průběhu koupací sezóny tuto sůl do vody doplňovat, tak abyste dosáhli ideální koncentrace solného roztoku o hodnotě 5 gramů soli na litr bazénové vody. Na začátku koupací sezóny po napuštění bazénu je proto nutné do vody nasypat pět kilogramů soli na každý kubík vody, a tuto koncentraci dále udržovat, například po každém dílčím dopuštění pitné vody do nádrže.

potápěcí dítě

K tomuto účelu je ideální zakoupit kvalitní bazénovou sůl, která bude prostá veškerého nežádoucího znečištění a bude dosahovat potravinářské kvality. V každém případě však pro tento účel není možné použít klasickou kuchyňskou sůl, která je obohacena jódem, jež způsobuje nežádoucí hnědavý nádech vody. Pokud si však pořídíte speciální bazénovou sůl, tak nebudete litovat, neboť tak získáte produkt té nejlepší kvality za přijatelnou cenu a voda ve vaší nádrži bude následně dokonale čistá. Navíc, obsah soli ve vodě působí příznivě také na pokožku plavců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup