Jojobový olej

Jojobový olej se získává z jojoby čínské, která se pěstuje především v Mexiku, Arizoně, Izraeli, Austrálii, Argentině a v Peru. Jojobový olej je výjimečný tím, že se vlastně nejedená o olej ale spíše o kapalný vosk, proto vám, na rozdíl od jiných olejů, nebude žluknout. Olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty a vitamin E, které dobře působí na lidské tělo. Svým složením olej připomíná maz přirozeně se vyskytující v naší pokožce, proto se do kůže rychle vstřebává.

Ať už máte pleť mastnou nebo suchou, jojobový olej můžete používat, je totiž určen provšechny typy pleti. Suchou pleť dokáže výrobě hydratovat a vyživit, naopak mastnou pleť zase zmatňuje a normalizuje kožní maz. Vhodný je i při léčbě akné. Olej působí na boj proti bakteriím, které způsobují akné i s jejich příbuznými plísněmi, zmírní zarudnutí a pleť zklidní.

Jojobový olej lze využít i do vlasů. Pokud vmasírujeme do vlhkých vlasů pár kapek, vlasy budou hebčí, jemnější a krásně lesklé. Olej také působí na hydrataci pokožky hlavy a pomáhá tak v boji proti lupům. Možné je si udělat vlasový zábal, který ještě zvýší účinek tohoto zázračného oleje.
Používá se také při masážích, protože má výbornou vstřebatelnost a bývá součástí některých opalovacích krémů.

Vědci z Ústavu famarkologie také zjistili, že jojobový olej pomáhá hojit rány a předcházet jizvám, které na pleti mohou zůstat po akné, pomáhá však i s většími jizvami, které vám zůstanou po nějakém zranění. Dále také podporuje tvorbu kolagenu, který napomáhá růstu nové kůže, proto se olej používá i při léčbě popálenin a hlubokých ran.

Olej lze využít i v kombinaci s Aloe Vera, kdy ještě umocňuje účinky Aloe Vera, protože umožňuje jeho hlubší vstřebání do pokožky a Aloe Vera tak může lépe působit. Takto vzniklou emulzi můžete používat pro hydrataci celého těla, ale i na již zmíněnou léčbu akné.