Jojobový olej

Jojobový olej se získává z jojoby čínské, která se pěstuje především v Mexiku, Arizoně, Izraeli, Austrálii, Argentině a v Peru. Jojobový olej je výjimečný tím, že se vlastně nejedená o olej ale spíše o kapalný vosk, proto vám, na rozdíl od jiných olejů, nebude žluknout. Olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty a vitamin E, které dobře působí na lidské tělo. Svým složením olej připomíná maz přirozeně se vyskytující v naší pokožce, proto se do kůže rychle vstřebává.
tužebník jilmový
Ať už máte pleť mastnou nebo suchou, jojobový olej můžete používat, je totiž určen provšechny typy pleti. Suchou pleť dokáže výrobě hydratovat a vyživit, naopak mastnou pleť zase zmatňuje a normalizuje kožní maz. Vhodný je i při léčbě akné. Olej působí na boj proti bakteriím, které způsobují akné i s jejich příbuznými plísněmi, zmírní zarudnutí a pleť zklidní.

Jojobový olej lze využít i do vlasů. Pokud vmasírujeme do vlhkých vlasů pár kapek, vlasy budou hebčí, jemnější a krásně lesklé. Olej také působí na hydrataci pokožky hlavy a pomáhá tak v boji proti lupům. Možné je si udělat vlasový zábal, který ještě zvýší účinek tohoto zázračného oleje.
Používá se také při masážích, protože má výbornou vstřebatelnost a bývá součástí některých opalovacích krémů.

Vědci z Ústavu famarkologie také zjistili, že jojobový olej pomáhá hojit rány a předcházet jizvám, které na pleti mohou zůstat po akné, pomáhá však i s většími jizvami, které vám zůstanou po nějakém zranění. Dále také podporuje tvorbu kolagenu, který napomáhá růstu nové kůže, proto se olej používá i při léčbě popálenin a hlubokých ran.
tužebník jilmový
Olej lze využít i v kombinaci s Aloe Vera, kdy ještě umocňuje účinky Aloe Vera, protože umožňuje jeho hlubší vstřebání do pokožky a Aloe Vera tak může lépe působit. Takto vzniklou emulzi můžete používat pro hydrataci celého těla, ale i na již zmíněnou léčbu akné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup