Jezte angrešt!


Lidí, tvoři nepoučitelní. Až na dno musí padnout, aby pak sebrali veškeré své síly a zjistili, co je pro ně správné a jak silní umí být!


 


Pojďme si však teď ale říct, že i takový malý angrešt může nám pomáhat, abychom nemuseli padnout až na dno, protože má samá pozitiva. Je jasné, že každá žena i každý muž touží po zdravém těle a vyhledává samé blahodárné aktivity a cesty pro naše tělo. Platíme spousty peněz, jak už bylo uvedeno, za potravinové doplňky, cvičení, masáže, ale na zdravou stravu stále dokola zapomínáme, i přes to, že je to základem pro zdravé tělo!


 červený angrešt


Angrešt je téměř nejmladší pěstovaná rostlin právě u nás a i tak si získal docela velkou oblibu více, než v padesáti druzích, ve kterých se vyskytuje.


 


Angrešt chutná skvěle a má močopudné, čistící, povzbuzující a odtučňovací účinky. Kromě těchto pozitiv má obecně tedy angrešt léčivé účinky na naše vnitřnosti. Je plný vlákniny a tím na své cestě vnitřním světem našeho těla nabaluje vše, co do těla nepatří. K tomu má ještě hojivé účinky, takže například ve sliznicích, kde je třeba provitaminu A, je angrešt skvělým pomocníkem, protože tohoto provitaminu má hromady.


 


Nemůžeme zapomenout také na to, že nejen, co se týče skvělých vlastností pro naše útroby, je angrešt prospěšný pro naše vlasy. Angrešt má také kromě kyseliny askorbové a dalších kyselin, vysoký obsah křemíku, tedy napomáhá zbavovat tělo těžkých kovů. Dále je křemík důležitý pro stavbu buněk, pro zajištění pevnosti a pružnosti vazivové tkáně a pro předcházení onemocnění cév.


 


Lze říct, že pokud máte zažívací potíže, měli byste začít užívat právě angrešt, protože je velmi dobrým a hlavně nenávykovým lékem nejen na akutní, ale i chronickou zácpu. Samozřejmě z toho vyplývá, že jen zlepší metabolismus tuků v těle a zamezí tak ukládání tuku.


 zrající angrešt


Angrešt nás může chránit proti výskytu zhoubných nádorů, protože čistí tělo od škodlivých radioaktivních prvků. K tomu existují, že působí jako prevence hypertenze, infarktu a krevních sraženin, i lékařsky podložené důkazy.


 


Pokud potřebujete lepší fyzickou i duševní sílu a náladu, neváhejte jíst angrešt, protože angrešt obsahuje tryptofan, který pomáhá zajistit tělu serotonin.


 


Nebojte se jíst toto ovoce i v době těhotenství, protože angrešt obsahuje zmiňovanou kyselinu listovou a vitamín C, protože tyto látky napomáhají tělu ženy, dát vyvíjejícímu se dítěti důležité látky, podílející se na zdravém vývoji.