Jak si vybrat ten správný mobil pro sebe?

 Od 90. let, kdy se mobil začal rozšiřovat do běžných řad společnosti, se mnoho věcí změnilo – hlavně parametry, kdy dnes je opravdu neomezené množství a vybere si každý. Tyto rady se hodí např., pokud kupujete mobil pro někoho cizího nebo třeba i z rodiny. Nevynechávejte tyto důležité parametry, protože jsou zpravidla klíčové a vedou ke spokojenosti uživatele.

1.       Výdrž baterie
 I když je tento fakt velmi často opomíjen, je velmi důležitý. Obzvlášť pro staršího člověka je důležitá dlouhá výdrž baterie (cca kolem týden), kterou dnes bohužel mají hlavně tlačítkové telefony. Z dotykových a chytrých telefonů je maximální výdrž při běžném používání okolo 3 dnů – ani to bohužel z technických důvodů jinak nejde. Zvažte, zda Vám každodenní nabíjení chytrého telefonu nebude vadit.

2.       Na co telefon máte?
Někdo si od mobilu představuje jen základní funkce jako je psaní SMS a telefonování, někdo chce chytrý telefon, aby si z něj mohl udělat druhý počítač a pomohl mu v např. v administrativní činnosti v práci. Podle toho dbejte i na různé parametry jako je třeba paměť nebo i rychlost telefonu. Je takové nepsané pravidlo, že na co složitější a podstatnější věci mobil potřebujete, tím více byste měli do něj finančně investovat – kvalita se v tomto momentě vyplácí.  

3.       Tlačítka x dotykový displej
 Tlačítkové mobily jsou sice méně výkonné a nejsou „chytré“, ale ocení je hlavně lidi, co chtějí od mobilu především základní funkce a nemají rádi systém dotykového psaní, který ne každému vyhovuje (hlavně lidem s většími a méně ohebnými prsty). Dotykové displeje jsou velmi citlivé a většinou mají různé operační systémy, díky čemuž nabízejí i mnohem více možností.

4.       Operační systém
 Zde záleží hlavně na věci vkusu. Apple a Nokia mají vlastní operační systém (iOS a Windows), zbytek má většinou Android. Android má nespornou výhodu v rozšířenosti, protože 70% má právě tento operační systém, tudíž jsou dostupné i různé typy aplikací apod.