Jak mít samé jedničky

Samé jedničky jsou pro někoho důkaz inteligence, pro někoho jsou důkazem pilnosti. Ať už se jedná o to či ono, není zdaleka tak těžké těchto výsledků dosáhnout, stačí k tomu kapka motivace a trochu nadání na memorování si informací.

vítejte zpátky do školy
Pravidelnost chození do školy

Pokud chcete mít samé jedničky, neexistuje, abyste chodili do školy dvakrát týdně. Ve škole musíte být co nejčastěji. Samozřejmě, že nevadí, když třikrát do roka onemocníte a nejdete dva dny do školy. Látku stihnete v klidu doplnit a jede se dál. Pokud Vám toho ale uteče hodně, nebude lehké to všechno dohánět. Do školy choďte pravidelně také proto, abyste měli látku naposlouchanou. Některé předměty se naučíte z učebnice a profesora k tomu nepotřebujete, avšak matematiku či fyziku si musíte zažít.


Hlaste se

Pokud něčemu nerozumíte, přihlaste se. Pokud máte pocit, že jste objevili chybu, přihlaste se. Pokud si chcete něco vyzkoušet u tabule (příklady), přihlaste se. Tehdy se toho člověk nejvíc naučí a nejvíce toho pochopí. Učitel navíc na konci roku ocení i Vaši aktivitu při hodinách a v případě, že budete mít nerozhodně, se přikloní k lepší známce.

sundané brýle
Pište si

Zápisky nemáte od toho, abyste se zabavili při hodině. Zápisky Vám pomohou se ze čtyřiceti procent látku naučit už jen tím, že si je prostě píšete rukou na papír. Bohužel, zapisování do notebooku není tak efektivní jako psaní rukou. Pište si i data písemek, zapisujte si důležitá data slohových prací. Nezapomínejte ani na zapsání domácích úkolů či projektů.


Průběžná příprava

Poslední bod, který je zároveň hlavním klíčem k úspěchu. Každý den si látku opakujte. Otevřete sešit a přečtěte si znovu, co jste se ve škole dneska naučili. Stačí Vám hodina na všech šest předmětů, možná i kratší doba. Při učení na test totiž dané věci budete číst už třeba popáté, což hodně velký rozdíl. 

5/5 - (2 votes)