Historickou tapisérií ohromíte

Umíte si představit, jak vstupují Vaši hosté do haly hotelu, který https://www.orfa-nabytek.cz/koberce vlastníte, a zastavuje se jim dech hned při prvních krocích? Než dojdou k recepci, ohromeně hledí na tu nádheru, která se kolem nich zjevuje? Nejen světlo, které vydává blyštivý křišťálový lustr, ale také kus českých dějin, který okamžitě osloví každého hosta z tapisérie visící na zdi, každého uchvátí!

gobelín

V dřívějších dobách měla tapisérie docela prozaičtější účel. Zabraňovala zimě, aby vstupovala do místností. Aby lidé prostě nemrzli. Kdosi tenkrát způsob zabránění úniku tepla vymyslel, ale v dnešních dobách se každá tapisérie stala národním pokladem. Ten kdosi se jmenoval pan Gobelín. Proto se takový tkaný nástěnný koberec nazývá po svém vynálezci. A slovo tapisérie je rovnocenným názvem pro gobelín.

V každém případě jde o mistrovské dílo tkalců.
A Vy byste jedno z těchto mistrovských kousků mohl mít i ve svém hotelu, kde se klientela sjíždí ze všech koutů světa. Proč byste jim tedy nemohl představit kus českých dějin hned při vstupu?

Nejenže poskytnete dokonalé zázemí všem hostům, aby mohli v Čechách trávit svůj čas. Ale Vy jim můžete přiblížit bohatou historii našeho národa. A výběrem vhodné tapisérie, kterou Vám na zakázku mistři tkalcovského stavu vyrobí, rozhodně nešlápnete vedle. Svému hotelu dodáte na kráse, ale také na prestiži.
Výroba tapisérie není levná záležitost, to je pravda, ale takovou investicí svůj hotel povýšíte na úroveň hotelů světových. A rozhodně nemusíte měnit ani styl hotelových pokojů, nebo chodeb. Historický kousek nebude, jako pěst na oko v moderních prostorách. Naopak. Prostory se stanou zajímavějšími. Projevit vlastenectví tímto způsobem není nic špatného, nebo nevhodného.

tapisérie

Budete mít potíž možná s tím, kterou část dějin zvolíte.
Že jsou dějiny českého národa bohaté? O tom není pochyb. Nicméně si nechte poradit od historiků. Ať jsou to oni, kteří vyberou pro Váš hotel výjev z dějin, který patří k těm rozhodujícím.