Celoroční ozdobný truhlík? Proč ne?

Unavuje vás každý rok obnovovat a vysazovat nové květináče a truhlíky? Někdy už nás ani nenapadá, co letos vysadit, aby vám květiny krásně kvetly a nebyly stejné jako loni. Uvažujete které druhy vybrat, aby péče nebyla moc náročná a podobně. Zjednodušte si letos práci a vysaďte si celoroční truhlík. Nebojte, nebudete se muset koukat celý rok na ty samé rostliny, ale berte v potaz pravidlo, že v jednoduchosti je krása.
Nejprve si vyberte základní rostliny, tedy trvalky, které vám vydrží celý rok (nebo i více let). Můžete volit:
–           bylinky
–          ozdobné nenáročné trvalky
–          zakrslé jehličnany
truhlíky na parapetu
Volte určitě podle stanoviště, kde budete mít truhlík umístěný, klidně si nechte poradit v zahradnictví. Myslete také na to, že rostliny, které mají rychlý růst, nejsou příliš vhodné, mohli byste je pak neustále přesazovat. Když máte tyto základní rostliny vybrané, nechejte v truhlíku také prostor ještě na dekorace nebo také jiné rostliny. Na jaře totiž můžete k těmto zeleným rostlinám zasadit sezónní cibuloviny jako tulipány, narcisy apod.

Ve chvíli, kdy vám odkvetou, je jen vytáhnete z hlíny a umístíte buď jiné květiny, nebo nějakou dekoraci. Rostliny můžete zdobit pentlemi nebo nejrůznějšími ozdobami. V létě můžete přisadit některou z barevných letniček, třeba lobelky.  V létě můžete doplnit zralé klasy nebo makovice a hned máte opět jiný vzhled. Na podzim přidejte vřesy nebo ozdobné dýně. Na vánoce pak využijte nejrůznější ozdoby.

 Výběr je jen na vás, stačí se jen trochu zamyslet, co by se vám v truhlíku líbilo. Vyrazte do přírody na procházku a sami uvidíte, co vše můžete využít, ať už použijete klacíky nebo šišky, vždy budete mít originální výsadbu. Jestliže preferujete umělé dekorace, v obchodech je velký výběr různých ozdob.
trávník před domem
Nejdůležitější je si vytvořit základní výsadbu a pak už jen podle sezony měnit ozdoby. Nemusíte tak neustále nakupovat květiny a v jednom kuse je přesazovat.