Všudypřítomné vzdělávání

Slovo vzdělávání slyšíme na každém kroku. Neustále slyšíme o tom, jak je důležité celoživotní vzdělávání. Dochází k paradoxu, kdy se zdá, že čím méně se rodí dětí, tím více vzniká škol. Státní i soukromé, tradiční i alternativní. Nikdy jsme neměli tolik vysokoškoláků jako právě nyní.

Ale kromě škol máme také nepřeberné množství různých školících zařízení, které nabízejí rekvalifikační, vzdělávací nebo tvůrčí kurzy. Jsou velmi žádané a oblíbené, protože lidé potřebují vzdělávání k tomu, aby si udrželi nějakou hodnotu na trhu práce, a také sami mají zájem na tom, aby se zdokonalovali v tom, co je živí, nebo co je jim blízké.
 

Internet jako vzdělávací instituce

V neposlední řadě tady máme také internet. Používáme ho ke vzdělávání každý den. Když potřebujeme cokoli vědět, zadáme klíčová slova do vyhledávače nebo na wikipedii a informace jsou k dispozici. Pokud potřebujete něco odborného či specifického, obvykle zabrousíte na youtube a hledáte informace v podobě tutoriálů. Například za takové znalosti v tabulkovém procesoru vděčí mnozí lidé právě tomu, nejinak to je například u počítačové grafiky nebo střihu videí.

Nicméně internet samozřejmě lze využívat také jako zcela adekvátní školicí zařízení. Na internetu totiž najdete školicí centra, která nabízejí celou řadu kurzů a to dokonce i akreditovaných kurzů. Některé kurzy jsou zdarma, některé stojí peníze.

Internetové kurzy lze jen doporučit. Jsou cílené na lidi, kteří mají velmi málo času a potřebují získat maximum vědomostí či dovedností v minimálním čase.
 
Nabídka kurzů je velmi bohatá, pojďme si jen namátkou vybrat jen některé oblasti

  1. Programování
  2. Účetnictví
  3. Konverzace v cizím jazyce
  4. Korespondence v cizím jazyce
  5. Kurzy softwaru
  6. Motivační kurzy zaměřené na rozvoj člověka
  7. Copywriting a SEO optimalizace
  8. Tvůrčí psaní
  9. Jak prezentovat firmu
  10. Marketingové strategie


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup