Španělsko je oblíbeným místem nejen pro letní dovolenou

Chcete se vydat za sluncem, odpočinkem a historií? Pak lze vřele doporučit středomořský prostor, kde jednoduše nemůžete udělat chybu! Výběr destinace je samozřejmě na vás, připravena je Kréta, ale také Malta nebo Mallorca. Pobyt u moře, vodní sporty nebo nádherná pláž, kdo by takové nabídce odolal, že? Poznávání historie je také připraveno, vždyť tento region se stal kolébkou antické kultury. Řím se rozšířil, podmanil si Hispánii, Istrii a další oblasti. A právě na Pyrenejský poloostrov se dnes podíváme. Pokud jste ještě nenavštívili tento kout světa, budete mít možná o čem přemýšlet!

madrid

Madrid je nefalšovaným královským městem

Kam se podíváte, tam je nějaká větší nebo menší připomínka monarchie. Cestování právě do srdce této země znamená potkat se s místy, kde se psala světová historie. Palacio Real, jak zní originální pojmenování původního sídla panovníka, se začal stavět v první polovině osmnáctého století. Interiér je bohatě zdoben, na ničem se nešetřilo, a i zvenčí vidíte nádheru, co je téměř nepopsatelná. Tři a půl tisíce místností, to zní skvěle, že? Právě proto je Madrid tak zajímavý a jde stále jen o první z lokalit, co stojí za vidění. Svatostánky dvou fotbalových klubů, Museo del Prado, kde najdete třeba díla Tiziana a Bosche, ale také park Buen Retiro, kde je na 118 hektarech tolik pestré zeleně, až kam jen oko návštěvníka dohlédne!

madrid 2

Když se řekne Španělsko, nabízí se i mnoho dalších výletů. Jeden můžete začít právě v hlavním městě, od nějž je El Escorial, palác Filipa II. a místo posledního odpočinku řady významných osobností země, vzdálen řádově jen desítky kilometrů. Zavítat můžete i do centra Katalánska, tedy Barcelony, moderní dějiny zase reprezentuje baskický region. Andalusie je prosluněná a plná oliv, pokud se podíváte i k sousedům do Portugalska, chybu rozhodně neuděláte!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup