Slaná voda v bazénu? Má to mnoho výhod

Možná jste si něco přečetli o tom, že vodu ve vašem domácím bazénu byste mohli udržovat i jiným způsobem, než je pravidelné přidávání bazénové chemie. A možná vás tato možnost zaujala právě proto, že máte s používáním bazénové chemie problémy, ať již ze zdravotních důvodů, tak třeba kvůli ohledům na životní prostředí anebo prostě chcete mít doma kvalitní, čistou bazénovou vodu, která nebude zapáchat chlórem ani jinými chemikáliemi, a navíc bude příznivě působit na vaši pokožku. I to může být významný důvod, proč si pro úpravu vaší bazénové vody zvolit sůl do bazénů .
ananas v bazénu
Na použití soli do bazénů vás jistě osloví i to, jak příznivé má účinky na zdraví člověka. To je odvislé především od toho, jakou koncentraci soli v bazénu budete mít. Možné je dokonce i to, že se přiblížíte slané mořské vodě, která je pro zdraví člověka velice léčivá.
Přirozeně vás jistě nyní zajímá, co musíte udělat proto, abyste sůl do svého bazénu mohli přidávat. A odpověď je jednoduchá. Sůl do bazénu můžete v menších koncentracích přidávat bez jakéhokoli dalšího vybavení, jen si musíte zvolit tu pravou sůl. I když je pro úpravu bazénové vody vhodná sůl v potravinářské kvalitě, tak si jednoznačně kupte tu bazénovou, která je zbavená nežádoucích příměsí. Kdybyste do své vodní nádrže nasypali klasickou kuchyňskou sůl, mohlo by sám dost dobře stát, že voda ve vaší nádrži zežloutne anebo zhnědne, což by vás jistě nepotěšilo. Nebylo by to sice nijak závadné pro vaše zdraví, ale jednalo by se o nežádoucí kosmetickou vadu způsobenou jodovými či draselnými příměsemi.
Nicméně pokud chcete sůl do bazénu používat také k čištění bazénové vody a zbavit se tak bazénové chemie, budete nezbytně potřebovat také salinizační jednotku, kterou svou bazénovou nádrž vybavíte. V ní bude docházet k elektrolýze slaného roztoku, uvolňování chlóru, a tedy i k potřebné desinfekci.
sluneční brýle vedle bazénu
Všechno potřebné jednoduše zakoupíte v dobře vybavených obchodech s bazénovým vybavením, kde vás jistě o všem také podrobně informují a vše podstatné vám vysvětlí.