Mikulov a jeho okolí

Pálavský kraj je místem nádherných přírodních scenérií, krásných zákoutí a také místo klidu a pohody. Jen ve městě Mikulov je spousta zajímavostí, jako například přírodní rezervace Turold nebo Svatý kopeček. Také dietrichsteinská hrobka jistě stojí za návštěvu. A je toho daleko více. Rozhodně stojí i za to rozjet se do okolí. Lednicko-valtický areál čeká na vaši návštěvu a vypravit se můžete klidně i do zahraničí, kdyby vás naše vlast na chvíli omrzela. Tohle všechno, a ještě spoustu další věcí jistě nelze stihnout za jediný den.
Moravská specialitka
Chtělo by to přespat. Ne, nebojte se. Není třeba přespávat v jeskyni, která zde mimochodem je také, ale možno si zajistit něco mnohem solidnějšího.Ubytování Mikulov a okolí vám zajistí nocleh mnohem bezpečnější než v jeskyni, a také asi i mnohem pohodlnější. Zde také bude středobod vašich výletů a vycházek. I do zmíněného zahraničí. Že je to daleko? Ale není, většinou kolem padesáti kilometrů, mrkněte do mapy. Můžete do Vídně, do Bratislavy, nebo také do Laan der Thaya, kde jsou zajímavé termální lázně. Také lze navštívit Drasenhofen, nebo zříceni hradu Falkenstein. Tak vidíte.
Mikulov a Svatý kopeček
Vlastně procestujete spoustu států, aniž se musíte hnout daleko od vašeho prozatímního domova. A že to je domov se vším všudy, o tom není pochyb. Na nějaký póvl zde není ani pomyšlení a vše je na té nejlepší úrovni. Pohodlné spaní v hezkých pokojích, náležitá strava pro všechny a pití dostatek. I vegetariáni si přijdou na své, ale kdo neochutná moravskou klobásu a k tomu žejdlíček vínečka, jako by tu ani nikdy nebyl.
Ostatně, místních specialit je zde více než dost. A kdybyste to náhodou s konzumací vínečka drobátko přehnali, nic se neděje, jsou tu pohodlné postele, spát venku skutečně netřeba.
Takže vidíte, že se zde dá trávit spousta času. Proto nemeškejte a navštivte kraj, kde si pořádně odpočinete.