Káva

Nejběžněji se připravuje pomocí zrn, což jsou hnědé plody kávovníku. Ty se rozemelou a poté upraží. Můžeme je také zakoupit úplně rozemleté podobě. Kávovníků je také samozřejmě více druhů, a proto máme ve světě rozmanitý výběr těchto horkých nápojů. Lehčí druhy těchto nápojů pochází z kávovníků ve vyšších polohách. Díky tomu můžeme pozorovat jemnou chuť a méně kofeinu, což určitě někteří ocení.káva s dekoracemi
Historie
Tato slavná rostlina byla nejprve objevena v Etiopii. Z těchto oblastí ji následně převezli ve 13. století. Poté se rozšířila do Arábie, což způsobilo její další rozšíření. Ovšem bohužel její vývoz zakázali, takže Evropané ji spatřili jen díky Holanďanům. Dnes už tomu tak není, protože se pěstují po celé planetě. Ovšem ne všude má ideální podmínky, takže tropický pás zůstává nejpřijatelnějším místem.
Turecká káva
Tento druh určitě znáte, dokonce je na území Československa hodně populární. Příprava je jednoduchá, protože stačí dát do hrníčku namletou kávu na jemnou a poté ji už jen zalít. To způsobí neobvyklý nakyslí nádech. To je u některých národů velice neobvyklé, a proto u nich není tento druh tolik rozšířen.
Turecká mokka
Zde jsou naopak typické oblasti pro tento druh přípravy Středomoří. Zejména ho můžeme pozorovat v Turecku. Pokud si tento nápoj chcete opravdu vychutnat, tak ho musíte připravovat originálním postupem. To znamená, že je připravována najednou se skořicí, vanilkou a kardamomem. Výhodou je, že už se dále nemusí filtrovat a nepoužívá se mléko. To dohromady vytvoří hodně silnou kávu s velkým obsahem kofeinu.káva s cukrem

Hubnutí
Možná se Vám to může zdát jako blbost, ale skutečně je tomu tak. Dokonce i tento horký nápoj Vám pomůže k zhubnutí. Káva na hubnutí Lishou od Rychlé-hubnutí dokáže vskutku zázraky. Má na trhu jedinečné složení, jenž pomůže i proti obezitě. I mimo tento účinek také ještě podpoří zdraví. Cena je o něco vyšší, ale od obyčejné kávy se těchto výsledků nikdy nedočkáte.