Jak přežít nákupy s dítětem


Naštěstí pro rodiče, dnešní obchodní domy už jsou na děti připravené. Dětské koutky, speciálně uzpůsobené nákupní vozíky nebo přebalovací místnosti dělají celou výpravu výrazně snesitelnější. I tak ale pro u mnoha rodičů představa nakupování s dítětem v závěsu vyvolává myšlenky na krocení divé zvěře nebo expedici do válečné zóny. Naštěstí ale existuje pár způsobů, jak si udělat výlet do supermarketu výrazně příjemnějším.
velký medvěd z pohádky

První zásadou zkušeného rodiče je načasování. Vyrazte za nákupy v době, kdy dítě obvykle spí. Vezměte kočárek a doufejte, že váš potomek velkou část celého procesu zaspí. Načasování je pak klíčové i v samotném centru. Nákupy jsou únavné, a nálada vašeho andílka se s postupujícím časem bude jen horšit a hysterických výstupů bude přibývat. Začněte proto s těmi obchody, kde hrozí davy nebo fronty, nebo kde je nebezpečí, že vaše dítko něco shodí anebo rozbije. Na předním místě seznamu by se proto měly objevit třeba obchody s elektronikou, domácími potřebami  (spousta skla okolo je pro některé děti jako magnet) anebo třeba obchody s oblečením. Naopak například hračkářství, papírnictví nebo obchody s jídlem se dají zvládnou i s utahaným potomkem.


 chlapec u výlohy


Už před odchodem myslete i na to, jak dítě v průběhu nakupování zabavit. Jednou z možností, zejména ve větších centrech, je svěřit malého caparta do rukou dětského koutku. Pokud se vám to zdá jako příliš pohodlné řešení, tak vězte, že vaše dítě rozhodně více ocení dvě hodinky hraní s balonky a koukání na seriály než tahat se za vámi v závěsu. Pokud přeci jen chcete nebo musíte mít vašeho miláčka u sebe, vybavte se na cestu oblíbenými hračkami nebo třeba obrázkovou knížkou. Pro ty větší pak může být řešením třeba digitální fotoaparát nebo mapa obchodního centra, se kterou vám pomohou hledat cestu do každé prodejny. Naprostým základem je pak samozřejmě trpělivost. Neplánujte si, že stihnete dárky pro půl rodiny, opravu hodinek a ještě nákup k večeři.
zajímavé dětské oblečení          


 Jak tedy přežít nákup s dětmi? Obrnit se trpělivostí, vybavit se svačinkami pro vás i malé, a užít si čas strávený spolu, raději než se stresovat nad nákupním seznamem.