Deskovky nejsou jenom Člověče, nezlob se

Mezi nejoblíbenější hry patří hlavně Člověče, nezlob se. Tato hra je sice velmi zábavná, ale existují i jiné zajímavé hry.
Deskové hry obecně, jsou hry, hrané na tzv. herním plánu.
Mezi nejznámější deskové hry patří kromě Člověče také Dáma nebo Monopoly.

šachy

Historie
Nejstarší hraná hra je asijská hra Go. Deskovým hrám zasvětilo život nespočetně mnoho badatelů. Mezi nejznámější badatele patří například R.C. Bell a Harold J. R. Murray.
V dnešní době je umělá inteligence až na takové špičkové úrovni, že je schopna porazit člověka ať už v Dámě či Go.

človeče

Dělení
Mezi nejzákladnější dělení her patří rozdělení na hry klasické deskové nebo moderní deskové. Klasické jsou hry jako například Dáma, Šachy či Go. Ty moderní jsou Monopoly, Osadníci z Katanu či Terra Mystica.
Dále můžeme hry dělit podle druhu a to na hry strategické (například Dáma), závodní (například Želví závody), poziční (například Mlýn), pátrací (například Potápěči).

Posledním dělením je dělení na skupiny Euro a Ameritrash.
Euro hry jsou hry německého typu, které vznikly již ve 20. století. Vyznačují se například tím, že se zde hraje nespočetně mnoho kol a vyhrává hráč s nejvíce body nebo je zde menší množství pravidel a často hra trvá do 90 minut. Patří zde hry jako Terra Mystica nebo Caverna.

Ameritrash jsou hry, které vznikly v Americe. Jsou velmi emotivní. Vyznačují se například tím, že hráči mohou být vyřazení, jsou zde dlouhé hrací časy nebo tím, že náhoda má vliv na vývoj hry. Do této skupiny patří hry jako Talisman či Dune.
Pro ty nejmenší existují hry jako například Žebříky, Žížaly, Husičky apod.
Pro ty starší pak například Fantom, Šalingar, Šachy apod.

hry

Proč vlastně hrát hry?
Hraní her patří ke koníčkům některých lidí a umí například stmelovat nebo poskytnout téma ke konverzaci. Dokážou být i zábavné a je dokázáno, že deskové hry hrají hlavně lidé s vyšším IQ.
Při takovýchto hrách si procvičíte schopnosti jako například postřeh, paměť, znalosti a v neposlední řadě také šikovnost.
Pokud byste se o hrách chtěli dozvědět ještě více informací, neváhejte navštívit .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup