Atraktivní nová chuť tabáků

Tabákový průmysl se v posledních letech potýká s několika výzvami, jednou z nich je snaha o omezení kouření a tlak na snižování škodlivosti tabákových výrobků. Aby se tomuto tlaku ubránily, tabákové společnosti se snaží nabídnout nové, atraktivní chutě svých výrobků, které by mohly přitáhnout nové zákazníky a zachovat si ty stávající.

mok

Jednou z nových chutí – nová chuť tabák, která se v poslední době objevila na trhu, je tzv. „mentol tabák“. Mentol je látka, která se používá jako chuťový a aromatický přípravek a má svěží, osvěžující chuť. Tabákové společnosti ji začaly používat jako součást svých výrobků, jako jsou cigarety, doutníky a tabákové vložky pro e-cigarety, aby je učinily atraktivnějšími pro zákazníky.

Avšak, mentolová chuť má své kritiky. Někteří odborníci tvrdí, že mentol může zmírnit bolest a nepohodlí spojené s kouřením, což může učinit kouření méně odpudivým pro nováčky a tím podporovat závislost na tabáku. Navíc, mentol může také způsobovat větší poškození plic než běžný tabák, což zvyšuje riziko vzniku rakoviny plic a dalších zdravotních problémů.

mok 2

Proto, několik států a zemí již zakázalo prodej mentolových tabákových výrobků, zatímco jiné zvažují podobná opatření. Některé tabákové společnosti také samy od sebe přestaly prodávat mentolové výrobky, aby se vyhnuly regulaci.