Lepší než kupovat drahé dárky

Kdo má vnoučata, tak pochopí. Ať už jich máte tucet nebo jedno, vždycky chcete, aby to měla co nejjednodušší, aby vše bylo obstaráno, aby to měla lehčí, než to bylo dřív, aby si nemusela dělat starosti apod. Pomoci vnoučatům může starší člověk hned několika způsoby. My se v tomto článku podíváme na to, jak je někdy lepší nechat drahé dárky na Vánoce stranou a nekupovat na narozeniny ještě dražší hlouposti, ale spíše peníze uschovat na účtu a poté jim část dát „do startu“.
babča, děda a děti.jpg

Takovou pomoc ocení všichni mladí lidé, kteří zařizují byt nebo potřebují najednou něco dokoupit. Ani nevíte jak a počítač, na kterém pracujete, se vám zčista jasna rozbije a je třeba koupit nový. Pokud je ale člověk studentem, tak se horkotěžko sbírají finance v tak velkém objemu. Samozřejmě, někdo s tím nemá problém, pro někoho to je hračka, někdo vydělává pěkné peníze, ale valná většina studentů vysokých škol, kteří studují náročné obory, nemá vůbec šanci si nějak výrazně přivydělat. A přesně tady můžete nastoupit VY!
namalované prasátko.jpg


Bankovní účty jsou lepší než pohovka


Kdo skladuje bankovky někde pod postelí, tak patří skutečně do starého železa. Kdo chce skutečně něco naspořit, měl by si založit buďto spořicí účet anebo klasický bankovní. Tam budete peníze po malých částkách odesílat a stát vám na to klidně i přispěje. Nemusíte tak být jediní, kdo spoří, a hlavně ty peníze budou skutečně v bezpečí. Nikdy nevíte, kdo se vám vloupe do bytu a ukradne vám celý obnos peněz, dosti snad už bylo příběhů v televizi, kdy oloupení důchodci plakali do kamery.
podnikatel a stopky.jpg


Záchrana v pravou chvíli


Nemusí tam být přímo miliony, ale dostatek na koupi nějakého nábytku či elektrotechniky do nového bytu. A byť by to byl malý příspěvek, je to pořád lepší, než neustále se podbízet líbivými dárky. Raději vnoučatům něco upečte nebo uvařte, takový dort na narozeniny nebo domácí cukroví na Vánoce někdy potěší více než nějaká předražená hračka nebo hloupost.