Dostatečný finanční příjem

Vydělávat dostatek peněz mnohdy není žádná sranda, a proto bychom si měli hlídat měsíční rozpočet. Příjmy můžeme navýšit za pomocí brigády.

Dostatečný finanční příjem

Dostatečná rezerva

Každý asi ví, jak na to s penězi je, ovšem udělejte si přehledný měsíční rozpočet, abyste zjistili přesná fakta, protož to Vám řekne mnohem více. Jestliže je poměr mezi platem a vydají v mínusu, nebo jen lehce balancuje na nule, tak to není rozhodně dobré. Je tu totiž riziko, že se nám něco pokazí a my nebudeme mít peníze na opravu, což skutečně velký problém, protože půjčka třeba od banky znamená další zadlužení a takto se můžeme dostat do dluhové pasti, ze které není lehké se vyhrabat.

eurové bankovky

Začít bychom měli u výdajů, protože si se často dají výrazně snížit. Nejvíce se utrácí třeba za energie, a proto se zkuste více zaměřit na šetření. Každý utrácíme za něco jiného, přičemž někdy je potřeba se odreagovat a trochu si užit, ale takové časté kouření leze dost do peněz, takže je jen na Vás, jak se budete snažit své výdaje snížit. I menší suma se počítá, protože měsíc se sejde s měsícem a rázem se už jedná o číslo věští, nad kterým nemávnete rukou.

Zvyšte příjmy

Při trápení s dluhy je rozhodně na místě navštívit specialistu a řešit je co nejdříve. Je tu totiž spousta možností jako je sloučení dluhů a tak dále, které břemeno dluhů odlehčí a měsíčně nám tak zbyde zase o něco více peněz. Když si však spočítáme, že jsme na tom stále finančně bledě, tak můžeme uvažovat nad navýšením příjmu. V práci nám jen tak nepřidají, takže je tu možnost dalšího pracovního poměru. Dvě hlavní práce bychom asi těžko stíhali, a proto jsou tu brigády, které skutečně můžou měsíčně přinést tisíce.

balík bankovek

Jak ji najít. Stáčí do inzertního portálu zadat třeba brigády Liberec a on nám už vyjede jednotlivé nabídky. Výhoda brigády je rozhodně fakt, že v ní nemusíme trávit tolik času a většinou se nejedná o žádnou velmi náročnou práci, takže se dá zvládat i během studia a často k hlavnímu pracovnímu poměru. Je to sice náročnější, ale zase si takto můžeme přijít k více penězům, což mnohdy stojí za to.